Прийняття Статуту громади міста Кропивницького було визнано незалежними експертами одним із найважливіших і найпозитивніших заходів в Україні

Міжнародний центр перспективних досліджень, спільно з ГО «Асоціація Політичних Наук», розпочинає оцінку місцевих/регіональних заходів  в рамках проекту «Сприяння прозорості та впровадженню антикорупційних заходів у державних підприємствах та органах місцевого самоврядування в Україні». Ініціатива здійснюється  у партнерстві з Інститутом економічних та соціальних реформ в Словаччині (INEKO)та фінансово підтримується за програмою «Офіційна Підтримка Розвитку Словацької Республіки (SlovakAid)».

 

Проект спрямований на підвищення ефективності державної адміністрації, органів місцевого самоврядування та громадянського суспільства у сфері створення та нагляду за регіональною політикою, управління державними підприємствами, моніторингу бюджетів та відкритості інформації місцевої влади.

 

«Можемо констатувати, що прийняття Статуту громади міста Кропивницького було визнано незалежними експертами одним із найважливіших і найпозитивніших в Україні. Для нас це дуже приємний факт, адже наша організація – Асоціація Політичних Наук – брала активну участь у прийнятті цього документу. Переконаний, застосування нового статуту на практиці дозволить зробити значний поступ у розвитку місцевої демократії та конкурентоздатності нашого міста», - розповів Дмитро Сінченко, голова ГО «Асоціація Політичних Наук».

Наразі здійснено перше видання серії оцінок політик місцевого та регіонального рівнів, запроваджених у грудні 2018 – березні 2019 року. Майбутні оцінки будуть проводитися щоквартально. Загалом, до кінця проекту буде зібрано та проранжовано понад 20 місцевих політик.

 

Головною метою ініціативи є підвищення якості регіонального та/або муніципального регулювання та законодавства шляхом публікації регулярної експертної оцінки соціально-економічних заходів, запропонованих або впроваджених органами місцевого самоврядування в Україні. Метою оцінки є опис практик, які також можуть бути застосовані й іншими адміністраціями.

 

Заходи для оцінки були визначені та проаналізовані за підтримки експертної ради, яка була відібрана Міжнародним центром перспективних досліджень на основі їхнього досвіду. Обрані експерти оцінювали місцеві заходи та політику, яка прийнята місцевими органами влади.

 

Загалом, наразі оцінено шість місцевих та регіональних заходів. Три з них є інноваційними і можуть мати значний позитивний вплив на економічний і соціальний розвиток України. Сподіваємося, що така практика може просувати гарні ідеї і надихати їх впровадження по всій території України.

 

З оцінкою можна ознайомитися тут:  https://bit.ly/2IcLL9H 

 

Прес-служба АПН