27 грудня голова ГО «Асоціація Політичних Наук» Дмитро Сінченко, священник Православної Церкви України Василь Косяченко, кандидат історичних наук, член топонімічної комісії Юрій Митрофаненко, голова ВП ГО «ДІЯ» Ігор Козуб зібралися у «Прес-клубі Реформ», аби представити ідею встановлення пам’ятника Степану Бандері.
«Перша ініціативна група, яка хотіла перейменувати вулицю 50-річчя Жовтня і парк на Степана Бандери, була створена ще у 2013 році. Проте досі в нашому місті належним чином не вшановано та не популяризовано діячів націоналістичного підпілля часів Другої Світової війни», - каже Дмитро Сінченко, голова ГО «Асоціація Політичних Наук». За словами пана Сінченка, в місті ще не декомунізовано низку пам'ятників та пам'ятних дошок, а також не перейменовано близько 50 вулиць.
Ініціатором цього проекту виступає отець Василь, колишній військовий, а тепер служитель Православної Церкви України. Основна мета – об’єднати націоналістів й патріотів України. І показати, що в якій би частині країни ми не знаходилися – ми єдині. "Ми недооцінюємо значення символіки. А цей символ об'єднуватиме людей", - пояснив священник.
«Перш за все, потрібно говорити про історичні підстави створення цього проекту як символу українського-націоналістичного на території нашого краю. І хотілося б звернутися до документів, зокрема, «Чекіське досьє України», видана на основі архівів СБУ: «Оунівські організації діяли в місті Кіровограді та 19-ти районах. Найактивніше діяли у Олександрівському, Олександрійському, Маловисківському, Новопражському, Новгородківському, Піщанобродскому, Чигиринському, Кам'янському, Новоархангельському, Новоукраїнському районах. По групі зазначених районів заарештовано і засуджено 170 осіб. Тож ми маємо всі історичні підстави для створення пам'ятника-символа», - розповідає Юрій Митрофаненко, кандидат історичних наук, член топонімічної комісії.
«Ми хотіли б, щоб навколо питання створення пам'ятника об'єдналися всі патріоти. Ми намагаємось ставити високу планку і досягати мети. Пам'ятник Степану Бандері може стати першим на території центральної України», - зазначив голова ВП ГО «ДІЯ» Ігор Козуб. На думку пана Козуба, облаштувати пам'ятник у місті можливо протягом року.
Організатори проекту розповіли, що планують оголосити конкурс на оформлення пам’ятника та організувати фонд по збору коштів. Надалі ініціативна група звернеться до міської ради й топонімічної комісії про виділення місця під встановлення пам'ятника.
Варто додати, що День народження Степана Бандери відзначається 1 січня, і цей день вже став офіційним святом України. У Кропивницькому його вшановують почесною ходою від Янгола-охоронця до пам’ятника Богдана Хмельницького, щорічно, о 17.00.
Прес-служба АПН