Електронні петиції, як головний інструмент адвокасі кампаній

26 грудня 2017 року активісти ГО «Асоціація Політичних Наук» та Українського Незалежного Центру Політичних Досліджень презентували новий проект, який впроваджуватиметься протягом півроку на території Кіровоградської області.

 

Досліджуючи ситуацію із впровадженням механізму електронних петицій в області, наші експерти отримали наступні результати. Із 63 органів місцевого самоврядування області (якщо не брати до уваги сільради), лише 19 створили розділ для електронних петицій на своєму сайті. З них – лише у 9 радах наявні спроби зібрати підписи під петиціями, але лише у трьох радах петиції розглядались.

 

Якщо говорити про успішність петицій, то зі 174-х петицій (з них 134 – у Кропивницькому) лише 32 набрали необхідну кількість голосів (з них у Кропивницькому – 26) і були розглянуті. З них лише 5 петицій почали втілювати в життя. Тобто, мешканці області мало обізнані з існуванням цього механізму і тому ним практично не користуються.

 

Проект покликаний просувати та популяризувати інструмент електронних петицій в 10 населених пунктах області. «Наша мета показати активістам з районів, що інструменти партисипативної демократії можуть бути головними в лобіюванні будь-якого питання важливого для тієї чи іншої громади» - наголосив Дмитро Сінченко, голова АПН.

Асоціація Політичних Наук, спільно з київськими колегами з УНЦПД проведуть 5 тренінгів для активістів з 10 обраних населених пунктів, де навчать їх всім тонкощам інструменту електронних петицій, правилам проведення успішних адвокаційних кампаній, та іншим інструментам партисипативної демократії: загальним зборам, громадським ініціативам та експертизам, тощо.

 

«Окрім того проведемо тренінг для представників ОМС області, де роз`яснимо всі тонкощі законодавства про електронні петиції та вимоги до розділу на сайті. Наша мета – налагодити співпрацю між владою та громадою, щоб вони мали діалог і працювали спільно» - розповів Дмитро Сінченко.

 

Після тренінгів, активісти матимуть провести адвокатування важливого для них питання з використанням електронних петицій.

 

«Нам дуже приємно бути долученими до цього проекту. Ми сподіваємось, що він дасть старт всеукраїнській кампанії з популяризації партисипативної демократії. В свою чергу УНЦПД надаватиме допомогу у розробці нормативно-правової бази, оскільки ми маємо одних з найкращих експертів у цій царині» - розповіла Дарина Степанюк, керівник проекту.

 

Захід проводиться за підтримки Європейського Союзу і Центру демократії та верховенства права (проект «Посилення коаліції РПР») в рамках виконання проекту «"Кіровоградський пілот": електронні петиції як засіб дієвості адвокасі-кампаній на місцевому рівні».

Прес-служба АПН