Конфлікт інтересів - це класичний випадок взаємодії політика та підконтрольного йому медіа

"Для українського суспільства конфлікт інтересів в якому перебуває політик та підконтрольне йому ЗМІ - це, на жаль, класичний випадок, але він роз'їдає журналістику як таку", - почав прес-конференцію директор із комунікацій Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) Євген Духович.

 

Міжнародний центр перспективних досліджень 18 травня презентував громадськості та ЗМІ Кіровограда результати проведених в місті антикорупційних розслідувань. На прикладі дослідження, яке провів голова Асоціації Політичних Наук Дмитро Сінченко, представники організації закликали громадськість та журналістів до розслідувань корупційних схем.

Це може бути і тендерні закупівлі, і підрядні чи родинні зв'язки посадовців.

 

Представник "Коаліції регіональних громадських організацій щодо забезпечення контролю над використанням державних фінансів" Дмитро Сінченко розповів про проведені ним дослідження щодо діяльності депутата Ігоря Волкова, який перебуваючи на посаді голови бюджетної комісії Кіровоградської міської ради, впливав на виділення бюджетних коштів телекомпанії ТТV, що знаходиться під його контролем, як кінцевого бенифіціара.

"Я проаналізував фінансування всіх кіровоградських ЗМІ з 2010 року. До цього року фінансувався тільки КОДТРК. Після 2010 року також фінансувалися ряд організацій-ТТV, Україна Центр, 21 канал. Вже з 2015 року-лише ТТV", - зазначив Сінченко. За словами активіста, на телеканалі замовлялися сюжети в інформаційних програмах. До 2015 року співвласником телеканалу був депутат Ігор Волков. Починаючи з цього року власником ТТV вже став директор одного з підприємств, яким керує Волков, це Ігор Краснов. Також Сінченко представивив зв'язок Волкова з іншими підприємцями Кіровограда, які колись були в складі "Партії регіонів"- Юрієм Тітовим та Павлом Штутманом.

 

На прикладі дослідження кіровоградського активіста координатор Антикорупційного порталу громадських розслідувань Наталія Шило зазначила: "Ми маємо проявляти громадську активність і змінювати наше життя на краще, і звичайно, за проведене вами дослідження, ви може отримати відповідні кошти. У країнах Заходу громадський контроль вже працює, а ми тільки вчимося. Тому ваша активність у цьому питанні може змінити життя".

 

При цьому координатор проекту розповіла, що відповідні дослідження можуть робити і громадські активісти, журналісти та люди, яким це не байдуже. Наприклад, людині не подобається те, чим харчується її дитина у садку. Для цього необхідно знайти скільки коштів виділяє садок на харчування, які продукти закуповуються, і з цього робити власне розслідування.

 

Наталія Шило разом з Євгеном Духовичем презентували "Антикорупційний портал громадських розслідувань" - www.corr-icps.com.ua,  завдяки якому громадські активісти, громадські діячі та журналісти можуть публікувати власні антикорупційні розслідування на тему використання державних коштів у регіонах України і при цьому отримувати фінансову підтримку. Проект проводиться МЦПД за підтримки посольства Великої Британії в Україні в п'яти регіонах.