У рейтингу політичних сил по виборчому округу № 99 (місто Кіровоград) лідерство впевнено тримають проєвропейські партії. Першість впевнено тримає Блок Петра Порошенка з підтримкою у 28,8%. Друге, третє і четверте місця займають РПЛ, Батьківщина і Громадянська позиція, з незначною різницею. Закриває п’ятірку прохідних партій Народний Фронт з результатом 8,5%.
Не зважаючи на потужну агітаційну кампанію, яку проводять Опозиційний блок та Сильна Україна, їх рейтинг не дозволяє їм подолати прохідний бар’єр. Хоча, Сильна Україна знаходиться на межі проходження з рейтингом 4,5%.
Другий і третій вибір виборців (відповідь на питання «За кого Ви проголосуєте, якщо Вашої партії не буде в бюлетені?») показав, що БПП має резерви голосів серед виборців Народного Фронту, ГП і Сильної України. За РПЛ могли б проголосувати виборці Батьківщини і Свободи, за Батьківщину – виборці РПЛ і Народного Фронту.
У разі відсутності в бюлетені Блоку Порошенко, найбільша кількість їх голосів дісталась би Народному Фронту, Громадянській позиції і... Сильній Україні. Останнє можна пов’язати зі сформованим іміджом Порошенка як миротворця.
У Громадянської позиції електоральне поле найбільше перетинається з Народним Фронтом і практично повністю співпадає з Самопоміччю.
Що цікаво, половина виборців Сили Людей своїм другим вибором називають Опозиційний блок. Це можна пояснити тим, що маловідому партію СЛ плутають із розрекламованою Сильною Україною Тігіпка. Подібна ситуація спостерігається і з партією «Заступ», яку плутають із Самопоміччю (припускаю, що через однакову кольорову гамму кампанії і новизну обох назв).
Результати для політичних партій:
- Блок Петра Порошенка - 28,8 %
- Радикальна партія Олега Ляшка – 13,2 %
- ВО «Батьківщина» – 12,6%
- Громадянська позиція (А. Гриценко) – 11,6 %
- Народний Фронт – 8,5 %
- Сильна Україна – 4,5%
- Самопоміч – 3,8 %
- ВО Свобода – 3,4 %
- Опозиційний блок – 2,9%
- Блок Лівих Сил – 2,5%
- Правий сектор – 2,3%
- Комуністична партія України – 1,5 %
- Сила Людей – 1,3%
- Політична партія «Заступ» – 1,1%
- 15. Інтернет партія України – 0,8%
- 16. Інші партії – 1,2 %
Серед кандидатів перше місце посідає Костянтин Яриніч від БПП (23,2%). На другу позицію досить не сподівано вийшов самовисуванець Березкін (19,1%).
Третій, четвертий і п’ятий результати з різницею в межах похибки мають Бородіна, Топчій і Стрижаков. Лариса Онул знаходиться на 6-й позиції з результатом 6,2%.
Цікаво, що за двійника Андрія Табалова досі готові проголосувати аж 4,5%, не зважаючи на те, що справжній нардеп Андрій Табалов так і не висунув своєї кандидатури.
Якщо взяти до уваги питання другого та третього вибору, то за Яриніча готові голосувати виборці Березкіна, Шевченко, Петіка і частково Топчія. За Березкіна могли б проголосувати майже всі виборці Стрижакова і Табалова.
Бородіну могли би підтримати переважна більшість виборців Лариси Онул та Сергія Михальонка.
Резерв голосів Топчія – у Яриніча і Ращупка.
- Костянтин Яриніч (БПП) – 23. 2 %
- Максим Березкін – 19,1 %
- Тетяна Бородіна (РПЛ) – 10,4 %
- Павло Топчій (Батьківщина) - 10,2 %
- Артем Стрижаков – 9,8 %
- Лариса Онул – 6,2 %
- Андрій Табалов – 4,5 %
- Сергій Михальонок – 3,8%
- Олександр Гавриленко – 3,1%
- Олена Шевченко – 2,7%
- Олександр Петік – 2,6%
- Василь Ращупко – 2,5%
- Інші кандидати – 1,9 %
Для довідки: Дослідження проведене Асоціацією Політичних Наук з 6 по 12 жовтня 2014 року. Було опитано 1000 респондентів віком від 18 років, постійних мешканців Кіровограда, в мікрорайонах, що входять до 99-го виборчого округу, за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як стратифікована, багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Опитування здійснювалося у місті Кіровоград (на території, що входить до ВО № 99). Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,5% з імовірністю 0,95.
Прес-служба АПН
Write a comment