100 днів міськради: як працює новий депутатський корпус?

З 42 депутатів Кропивницької міської ради 41 веде прийом виборців. Про це 16 березня на “круглому столі” розповіли експерти Асоціації Політичних Наук, аналізуючи роботу депутатів з виборцями за перші 100 днів роботи нового скликання.

За інформацією Асоціації Політичних Наук, на офіційному сайті Кропивницької міської ради оприлюднена інформація про всіх новообраних депутатів міської ради.

 

«Всі 42 депутати оприлюднили інформацію щодо дати народження, графіку прийому, досвіду роботи, контактних даних, рівно половина депутатів оприлюднили інформацію про своїх помічників, але у профілі жодного депутата немає інформації про освіту, родину, а також жоден депутат не скористався можливістю, передбаченою в регламенті, оприлюднити додаткову інформацію про себе, наприклад про свою громадську чи наукову діяльність, подані звернення та запити, внесені проекти рішень чи поправки до них», - розповів Дмитро Сінченко, голова ГО «Асоціація Політичних Наук».

В результаті моніторингу з’ясувалося, що 31 депутат використовує для ведення прийому громадян партійні приймальні, 12 депутатів - окремі приймальні, і 1 депутат - одночасно і партійні, і окремі. Лише один депутат наразі не веде особистого прийому, замість нього це робить його помічниця.

 

На сайті міськради інформацію про прийом оприлюднюднило 42 депутата, на партійних сайтах – 4 депутата, на партійних сторінках в соцмережах 10 депутатів, а от використання особистих сторінок депутатів в соцмережах для інформування своїх виборців експерти АПН не виявили. 

 

«Це дивно, що інформація про освіту не була оприлюднена на сайті, адже ми, депутати, надавали її в апарат ради. Ми вдячні Асоціації Політичних Наук за корисну інформацію і за цю зустріч, адже ми змогли отримати зворотній зв’язок і в подальшому зможемо вдосконалити форми нашої взаємодії з громадянами. А деякі ідеї ми готові впроваджувати негайно», - зазначив під час зустрічі депутат міської ради від фракції ПП "Слуга Народу" і заступник міського голови Михайло Бєжан.

 

У заході взяли участь депутати та їх помічники, які представляли фракції партій «Європейська Солідарність», «Слуга Народу» та «Рідне місто».

 

Детальніші результати проведеного моніторингу «Атестації депутатів місцевих рад» та порівняння з іншими містами буде презентовано у травні цього року.