Рада Експертів підписала меморандум про підтримку «Дорожньої Карти Реформ Кропивницького» з партіями та кандидатами

У Кропивницькому 14 жовтня, у пресцентрі CBN зібрались члени коаліції громадських організацій «Рада експертів» та представники політичних партій, що балотуються до міської ради і їх кандидати на посаду міського голови Кропивницького, щоб підписати «Дорожню карту реформ Кропивницького» (ДКР) на наступні п’ять років.

 

«Я радий, що документ підписали майже всі політичні партії, які мають шанси потрапити до майбутньої міськради і облради, за винятком хіба що кількох антиукраїнських політичних сил. Так от, п'ять років тому ми вже підписували з кандидатами подібний меморандум, і майже все підписане вдалося реалізувати. Не все так, як хотілось би, але менше з тим - практика свідчить, що це працює. Тому дякую всім причетним. А підписантам ми про їх підписи обов'язково нагадаємо, тож хай не думають, що все робилося заради одного селфі», - наголосив співголова коаліції «Рада Експертів», голова ГО «Асоціація Політичних Наук» Дмитро Сінченко.

«Ми впевнені, що підписання дорожньої карти носитиме не декларативний характер, а характер обміну зобов’язаннями, розуміння тих напрямків, які важливі для міста. Ми, у свою чергу, готові підставити плече від імені громадськості тим найкращим конструктивним речам, які будуть втілювати і депутати  міської ради, і майбутній голова, і депутати обласної ради. Я переконана, що досвід, який має Кропивницький, буде корисним новоствореним територіальним громадам», – заявила провідна експертка робочої групи з урбаністики «Ради експертів», координаторка ГО «Прес-клуб реформ» Вікторія Талашкевич.

 

«Якщо ми хочемо мати демократичне суспільство, дуже важливий цей синтез між громадськими організаціями та владою», – сказала співголова правління коаліції «Рада експертів», голова ГО «Батьківська рада Кропивницького» Олена Бринза.

 

Серед зобов’язань, які взяли на себе підписанти, є розробка та прийняття Стратегії розвитку міста до 2030 року із залученням провідних міжнародних та національних експертів у різних сферах. Зокрема визначення пріоритетних напрямків розвитку, підвищення інвестиційної привабливості міста, збільшення ефективності використання бюджетних коштів та покращення економічного клімату.

 

Підписана ДКР також включає прозоре управління комунальними підприємствами, а саме створення дієвих та незалежних наглядових рад, обрання керівників і членів наглядових рад за конкурентною та прозорою процедурою із урахуванням досвіду та професійних навичок, проведення щорічного зовнішнього незалежного аудиту діяльності комунальних підприємств та публічну презентацію результатів цього аудиту, затвердження та оприлюднення окремих політик власності для комунальних підприємств та приватизацію або ліквідацію комунальних підприємств, що не несуть суспільної користі.

 

Також Меморандум включає:

–        створення та розвиток геоінформаційної системи, організацію ефективного використання земельних ресурсів,

–        створення прозорої системи роботи з інвестиційними пропозиціями,

–        залучення громади до розробки місцевої регуляторної політики,

–        оприлюднення актуальних даних про нерухоме комунальне майно,

–        продовження реалізації прозорих процесів підготовки та прийняття рішень на системній основі,

–        забезпечення реалізації процесів з протидії корупції,

–        реалізацію прозорої практики роботи з інфраструктурними проєктами,

–        продовження впровадження місцевої політики відкритих даних,

–        забезпечення ефективного озеленення міста,

–        надання з 2021-2022 навчального року фінансової автономії комунальним закладам загальної середньої та дошкільної освіти,

–        завершення процесу декомунізації та деколонізації,

–        регулярне інформування та звіти про діяльність.

 

Дорожню карту підписали від ПП «Слуга народу» Олена Ковальова-Алокілі, ПП «Рідне місто» Катерина Шамардіна, ПП «За Майбутнє» Ірина Озерна, ПП «Наш край» Андрій Максюта, ПП «Пропозиція» Андрій Райкович, ВО «Батьківщина» Олександр Цертій, ПП «Європейська Cолідарність» Костянтин Яриніч, ПП «Сила і честь» Віталій Приходько, ПП «Українська Стратегія Гройсмана» Олег Чорний та інші.

 

 «Рада експертів»(РЕ) - коаліція громадських організацій Кіровоградщини. Була створена навесні 2017 року за сприяння Реанімаційного Пакету Реформ. До складу РЕ увійшли 32 найбільш потужних організацій громадянського суспільства міста Кропивницький та Кіровоградської області, зокрема: ГО «Асоціація Політичних Наук», ГО «Прес-клуб реформ», ГО «Батьківська рада Кропивницького», ГО «Народний контроль Кіровоградщини», Кропивницька обласна філія ВО «Рух захисту української мови», Центр української політики «Ексампей», Кіровоградське відділення ВУТ «Просвіта», Центр медіарозслідувань «Прозоро», ГО «Озеленення. Кропивницький», БФ «Кіровоград Волонтерський», ГО «Територія успіху», ГО «Волонтерське об’єднання учасників Майдану та бойових дій», ГО «Спільна дія».

 

Прес-служба коаліції «Рада Експертів»