Електронні петиції, або як громаді підвищити вплив на владу

З 2016 року в Україні набрали сили зміни до Закону «Про звернення громадян», які дали змогу створювати електронні петиції. Згідно діючих норм, таку можливість громаді мали б надати органи місцевого самоврядування, створивши відповідні розділи на своїх сайтах.

 

Але на сьогоднішній день більшість жителів Кіровоградської області просто позбавлені права на створення електронних петицій, а в тих громадах, де така можливість наявна, мешканці не обізнані про існування такого механізму, тому взагалі ним не користуються.

 

З грудня 2017 року ГО «Асоціація Політичних Наук» спільно з Українським Незалежним Центром Політичних Досліджень (УНЦПД) починає просвітницький та адвокаційний проект, мета якого популяризувати механізм електронних петицій, показати його дієвість, як головного інструменту адвокасі-кампаній, а також домогтися від органів влади виконання законодавства.

 

Також голова АПН озвучить інформацію про інші проекти АПН на наступний рік, зокрема, про запуск бази даних «Приховані інтереси» у Кропивницькому, про кампанію щодо прозорості роботи комунальних підприємств Кропивницького та багато іншого.

 

Прес-конференція відбудеться 26 грудня 2017 року о 13.30 в приміщенні Кропивницького Прес-клубу, за адресою: м. Кропивницький, вул. Соборна 1-А.

Учасники заходу:

·         Дмитро Сінченко, голова АПН;

·         Дарина Степанюк, керівник проекту, представник УНЦПД;

·         Олена Сінченко, в.о. керівника секретаріату коаліції «Рада Експертів»

 

Захід проводиться за підтримки Європейського Союзу і Центру демократії та верховенства права (проект «Посилення коаліції РПР») в рамках виконання проекту «"Кіровоградський пілот": електронні петиції як засіб дієвості адвокасі-кампаній на місцевому рівні».

 

Прес-служба АПН