АПН презентувала Всеукраїнський рух громадських ініціатив “ПІД КОНТРОЛЕМ”

фото - сайту "Рідний Край"
фото - сайту "Рідний Край"

На місцевому рівні всі без винятку представники політичних партій займаютсья корупцією. Попри те, що їхні лідери на всеукраїнському рівні публічно демонструють готовність та сприяння у боротьбі із негативними проявами корупції, на місцях представники цих же ж політичних партій – депутати і мери - вигадують найрізноманітніші «схеми» для власного збагачення. Такий підсумок зробив Голова КОО “Асоціація Політичних Наук” Дмитро Сінченко.

 

За його словами найбільш типовими корупційними схемами є:

•          передачі через корупційні схеми комунального майна громади в оренду наближеним особам

•          розподіл між фракціями або наближеними до мера осіб посад керівників комунальних підприємств міста

•          не законне збагачення на тендерах

•          зловживання бюджетними коштами громади.

 

На жаль, за словами Сінченка, правоохоронні органи та суди чомусь “не помічають цих порушень”. Лише активістам громадських організацій, а не правоохоронним органам, вдається виявляти та блокувати подібні порушення.

фото - Володимира Гришка
фото - Володимира Гришка

Так, керівник КП «Львівводоканал» Валентин Вольський, призначений міським головою Андрієм Садовим (лідер партії «Самопоміч») у 2013 році, лише на одному тендері (!) здійснив низку порушень, в результаті яких наніс збитків бюджету міста майже на пів-мільйона гривен.

 

Директор ДП «Брошнівське лісове господарство» Ігор Коляджин який на місцевих виборах 2015 року був кандидатом в депутати до Івано-Франківської обласної ради від політичної партії ВО «Батьківщина», здійснив протиправні дії під час визначення переможця тендерної закупівлі пального. Як наслідок, було неправомірно укладено договорів на суму 5 млн. 444 тис. грн., збитки держави склали більше 408 тис. грн.

 

Депутат Херсонської міської ради від фракції політичної партії «Укроп», начальник Інспекції з контролю за благоустроєм та санітарним станом м. Херсона Олена Мазур через підставних осіб придбала за бюджетні кошти власний автомобіль.

 

Голова бюджетної комісії Кіровоградської міськради Ігор Волков (БПП «Солідарність»), який у 2010-2014рр. був секретарем міськради, обраним від Партії Регіонів, сприяв виділенню на «підтримку» свого приватного телеканалу та приватної лазні з міського бюджету по мільйону гривень на кожне.

фото - Володимира Гришка
фото - Володимира Гришка

У Києві, активістам громадської організації «Свідомі» вдалося заблокувати неправомірне рішення Київради (більшість в якій складається з депутатів фракції «БПП-Солідарність») щодо комунального майна громади. Шахраї планували за допомогою депутатів без конкурсу отримати в оренду за зниженою ціною приміщення під майстерню по вул. Лютеранській – в самому центрі столиці. «Нам вдалося дізнатися, що заявник, який хотів отримати в оренду приміщення, до останнього часу жив та працював у Росії. Мало того, на момент подання документів до Київради, він вже помер», - повідомила юрист АПН Діана Бондаренко.

 

За підрахунками громадських активістів, подібні корупційні дії міських голів та депутатів місцевих рад всіх партій тільки в системі ЖКХ сягають збитків у розмірі понад 50-60 млрд. грн. щорічно. Ці гроші роздаються депутатам, фірмам, якими вони володіють безпосередньо, через родичів чи підставних осіб, або через комунальні підприємства, які контролюються їхніми ставлениками. Так, через неефективні дії депутатів від партії «Свобода» у міськраді Івано-Франківська громадські активісти зуміли зупинити дерибан близко 94 млн. грн., що стосувалися закупок у сфері ЖКХ.

 

Як наслідок, подібна політична корупція стає гарним підґрунтям для створення нетипових політичних коаліцій на місцях, відмінних від коаліційної парламентської більшості, сформованої фракціями «БПП» та «Народного фронту». Місцеві депутати все менше зважають на політичні розбіжності та об’єднуються з метою задоволення власних корупційних інтересів. Як приклад можемо згадати співпрацю між депутатами різних за ідеологічними поглядами політичних фракцій у місцевих радах Ужгороду («Відродження» + «Батьківщина»), Київська обласна рада (Радикальна партія + «Батьківщина» + «УКРОП»), Запоріжжя (Опозиційний Блок + «Самопоміч»). “І така тенденція обєднання на базі корупційної ідеології притаманна усім без виключення регіонам України,” – підсумував Сінченко.

 

З метою систематизації та виявлення ознак корупції в діяльності місцевих депутатів та мерів міст, учасники прес-конференції оголосили про створення Всеукраїнського руху громадських ініціатив «Під контролем». “Наразі до участі в русі долучилися понад 20 організацій з усієї Україні, але цей список буде розширюватися. Членами Руху стали НУО, які послідовно останні роки боряться з корупцією у своїх містах “Тендер і Змова” (Львів), Центр громадської активності “RESULT” Вінниця, “Бюро аналізу політики,” (Суми), “Степ” (Запоріжжя), “МОСТ” (Херсон), “Інститут аналітики та адвокації” (Полтава), “Свідомі” (Київ), “Центр локального самоврядування (Київська область), “Асоціація Політичних Наук” (Кіровоград), “Інститут Політичної інформації” (Одеса) та інші.

фото - Володимира Гришка
фото - Володимира Гришка

Рух зосередиться на пошуку корупційних схем у міських та обласних радах у всіх регіонах України, зокрема – і на Кіровоградщині. «Після виявлення фактів корупції, активісти руху передаватимуть інформацію у НАБУ та Генпрокуратуру з вимогою притягнути місцевих політиків до відповідальності », - повідомила юрист «Асоціації Політичних Наук» Діана Бондаренко. Повідомлення про факти корупційної діяльності місцевих політиків передаватимуться до керівних органів політичних партій з вимогою вплинути на них. За його словами Бондаренко, громадськість зможе ознайомитися із фактами порушень у базі корупціонерів «Барометр політичної корупції» та у Рейтингу корупціонерів політичних партій.

 

Однак учасники прес-конференції висловили занепокоєння тим, що центральне керівництво буде “покривати” своїх місцевих депутатів та міських голів. «Ворон ворону око не виклює! Саме тому ми залишаємо за собою право проводити акції прямої дії на місцях, проводити юридичний аналіз та звертатися до відповідних правоохоронних органів і висвітлення цих та інших проблем в засобах масової інформації», - заявив координатор новоствореного руху «Під контролем» в Кіровоградській області Дмитро Сінченко.

 

За додатковою інформацією звертатися до прес-секретаря Руху “Під контролем” Олександра Радчука

тел. + 38 (099) 904 23 06

email: radchuk_o@ukr.net

Прес-служба АПН

Write a comment

Comments: 0