У Кіровограді оголосили переможців антипремії «Вата року – 2015»

фото із сайту Перша електронна газета
фото із сайту Перша електронна газета

Сьогодні, 22 грудня, у Кіровограді назвали “найавторитетніших” москвофілів міста – переможців анти-премії “Вата року - 2015”.

 

Громадські організації «Асоціація Політичних Наук» та «Комітет відновлення історичної справедливості» ініціювали антирейтинг, де визначили відомих і не дуже людей, які активно пропагують “русскій мір” та підривають українську державність.

  

Всього на електронну адресу антирейтингу надійшло 37 заявок, які жюрі розподілило по шести номінаціях. Обов’язковою умовою конкурсу було те, щоб номінанти провинились саме у 2015 році. Експертна комісія, до якої увійшло 13 громадських діячів та журналістів, обрали найбільш гідних персон антирейтингу.

 

- Ми заснували цю антипремію не для того. аби когось образити, - говорить Дмитро Сінченко, організатор "Вати року". - а щоб застерегти в подальшому цих людей від такої негідної поведінки.

Номінація “Політична вата”. У цій номінації було 6 претендентів на перемогу. Серед них: екс-кандидат в мери, екс-регіонал Артем Стрижаков, який відвозив підписи, зібрані в підтримку "ватної" назви міста - Єлисаветграда, українському Президенту; лідер кіровоградського Опоблоку, нардеп Сергій Ларін, однак його кандидатура надійшла без жодного обгрунтування; екс-голова облради від Партії регіонів Микола Ковальчук, який відстоював назву обласної дитячої бібліотеки на честь чекіста Гайдара, вважаючи його найвидатнішим дитячим письменником. Проте беззаперечним лідером став депутат Кіровоградської міської ради від БПП (у минулому скликанні - від "Партії регіонів") Ігор Волков за його "державницьку" позицію.

 

Саме Волков був головним лобістом проведення т.зв. "громадського опитування щодо перейменування міста" в міськраді. Під час зустрічі з науковцями, які приїхали у Кіровоград на «Науково-практичну конференцію щодо перейменування міста», заявив: “Коли Україна припинить воювати з Росією і ми помиримося, нам буде соромно за те, що ми не назвали Кіровоград Єлисаветградом”.

Номінація “Бізнес-вата”. Найсильнішого претендента обирали серед підприємців, які демонструють свою антидержавницьку позицію. У списку номінантів були: Євген Бахмач, Людмила Шубіна, Ірина Саєнко, та інші. Не зважаючи на те, що зазначені претенденти демонстрували свою прихильність до імперської назви міста не лише фінансово, але і публічно, одноголосну підтримку конкурсної комісії отримав підприємець Павло Штутман, який, на думку експертів, вклав найбільший ресурс у пропагування назви Єлисаветград.

 

- Я не вважаю, що Штутман - ідейний українофоб. Швидше за все, він змушений був фінансувати цю ганебну пропагандистську кампанію, адже його бізнес тісно пов'язаний із Росією. Адже в РФ знаходиться один із його заводів! - переконаний співорганізатор антипремії Ігор Козуб.

Номінація “Церковна вата”. За словами Козуба, увесь Московський патріархат області заслуговує на звання “почесна вата", адже номінантів серед священників надійшло чимало: і єпископ Олександрійський Боголєп, який агітував за перейменування Кіровоградської області на Єлисаветградську під час громадських слухань; і священник Володимир Кирилюк, який спершу писав пости про "Кримнаш" у соцмережі ВКонтакті, а потім і повністю перебрався до окупованого Криму і вітає всіх із "Днем народного єдінства Росії"; і Олександр Федотов, який під час заходів 9-го травня у селі Високі Байраки публічно виправдовував російську агресію супроти України і приймав у себе російських козаків; і настоятель Благовіщенського собору, який користується печаткою з назвою неіснуючого міста (г.Елисаветград).

 

Проте нагороду отримає священник, який публічно пропагував “русскій мір” – архієпископ Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф. Саме він відзначився поїздкою в Москву і цілунком руки патріарха Кіріла під час російської агресії. Як цей вчинок корелює із його позицією "за мир", він досі не пояснив.

Номінація “Колективна вата”. За загальним критерієм сюди було обрано групу людей. У Кіровограді у цю номінацію потрапили всі виборці Опозиційного блоку. “Оскільки вати всім виборцям не вистачить (навіть ідентифікувати цих людей неможливо), ми вручимо нагороду представнику цієї політичної сили", - уточнив голова АПН Дмитро Сінченко.

 

Номінація “Медіа-вата”. Організатори отримали пропозиції відзначити антипремією і газету "Кіровоградська правда", і "Народне слово", і деякі інші видання. Однак редакція газети “Україна-центр” на чолі з Єфимом Мармером отримала беззаперечну перемогу в цій номінації.

 

- Дуже прикро, що таке потужне видання, - зазначив Ігор Козуб, - працює не на нашу державність.

Номінація “Стєкловата”. Унікальну номінацію отримала людина, “провина” якої не підпадала під жодну номінацію. “Стєкловатою” року стала кіровоградська майстриня Наталя Ніжнікова.

 

Нагадаємо, кіровоградка Наталя Ніжнікова презентувала свої творчі роботи на Міжнародному фестивалі співдружності російських співвітчизників зарубіжжя “Душа залишається в Росії”, який проходив у Курській області. Тут майстриня заявила, що у Кіровограді зазнає утисків через свою проросійську позицію, а місцеве населення, яке прагне до мистецтва, просто залякують. Тому жінка планує переїхати в Росію.

 

Переможцям номінацій при нагоді вручатимуть справжню вату. Організатори премії щиро сподіваються, що в наступному році проводити такі нагородження не треба буде.

Write a comment

Comments: 2
  • #1

    Павло (Tuesday, 22 December 2015 23:22)

    чому кругом пишуть русофіли? чому не рОсофіли, а краще россофіли. так було б правильніше. невірно називати москалів русами, в корні невірно. руси - то наша історія, не москальська.

  • #2

    Дмитро Сінченко (Tuesday, 22 December 2015 23:53)

    Дякую за зауваження. Виправлено.