Результати виборів мера Кіровограда можуть бути сфальсифіковані – АПН

Результати виборів мера Кіровограда можуть бути сфальсифіковані. Про це, сьогодні, 30-го жовтня, розповіли на прес-конференції представники Кіровоградської обласної організації "Асоціації Політичних Наук".


На заході оприлюднили та порівняли результати екзит-полів, які незалежно одна від одної провели дві організації та дані протоколів дільниць. За результатами опитувань, які проводили громадська організація "Асоціація Політичних Наук" та компанія Research & Branding Group, кандидат в мери Артем Стрижаков набрав 22% та 19.6% відповідно. Різниця між результатами двох екзит-полів не перевищує межі похибки (2.5%). За даними ж виборчих протоколів, за Артема Стрижакова проголосувало 27,1% виборців.


"Ми вважаємо таку різницю в результатах аномальною і тут цілком можливі маніпуляції та підтасовки в результатах", - заявив голова Кіровоградської обласної організації "Асоціація Політичних Наук" Дмитро Сінченко.


Також, Дмитро Сінченко додав, що аномалія в бік зменшення кількості голосів виборців спостерігається в результатах голосування за кандидата в мери Андрія Табалова.

За словами Дмитра Сінченка, на трьох округах № 7, 9 і 10 було зафіксовано високу підтримку Стрижакова. З невеликим відривом підтримку засвідчували Андрію Табалову. Але результати виборів показали аномально високі показники підтримки Стрижакова. У виборчому процесі такі випадки свідчать про фальсифікації.

 

 

Якщо говорити про результати політичних партій на цих виборах, то підозрілими Дмитро Сінченко вважає надмірно високі відсотки партії "Рідне місто".

 

А от опитування про перейменування міста АПН вважає повністю сфальсифікованим. Адже дані екзитполу, які оприлюднила організація, категорично різняться від даних підрахункових комісій. За даними екзитполу, Єлисавеград підтримали 22,1%. Натомість комісія нарахувала 71,4%. Інгульськ обрали 21,6% респондентів. У бланках же опитування міськради нарахувалось 8,8%. Златопіль під час екзитполу підтримали 19,9% кіровоградців. А за даними міськради цю назву обрали всього 7,9%.

 

Більшість кіровоградців висловлювали свою категирочну позицію проти перейменування. На їхню думку, зараз є більш важливі речі, на які варто витрачати кошти. Тож незважаючи на закон, містяни проти перейменування.

 

Дмитро Сінченко наголосив, що екзит-пол проводився на виході з виборчих дільниць: “Ми не можемо стверджувати, що ці люди брали участь у міському опитуванні”.

Окрім порівняння даних результатів голосування, експерти Асоціації Політичних Наук поділились із журналістами цікавою інформацією про гендерний, віковий та мовний розподіл виборців.

 

За даними АПН, 59,3% україномовного електорату підтримало «БПП», 52,4% - «Батьківщину», 72,9% – «Самопоміч» . Також переважно україномовні громадяни голосували за «Свободу» і «Радикальну партію».  Російськомовні виборці віддавали свої голоси за «Опобллок», «Наш край», «Укроп».

 

Щодо голосування за кандидатів у мери, то за Андрія Райковича, Андрія Табалова, Віту Атаманчук, Сергія Михальонка віддали голоси переважно україномовні громадяни. А за Артема Стрижакова, Андрія Лейбенка, Рафаела Санасаряна – російськомовні.

 

За гендерними параметрами, виявилось, що жінки голосують активніше. За даними опитування, за БПП більше голосували жінки. За ВО "Батьківщина" проголосувало 57% жінок, "Наш край" - 61,8% жінок, "Самопоміч" - 66,7% жінок, "Свобода" - 64,7 % жінок, Радикальна партія - 58,8% - чоловіки, Укроп - 55,6% - чоловіки.гідно з даними екзит-полу, що проводився організацією в день виборів, майже однакова кількість чоловіків і жінок підтримали лідерів мерських перегонів Андрія Райковича та Андрія Табалова. Водночас більше половини жінок-виборців проголосували за Артема Стрижакова та Сергія Михальонка. Натомість у Віти Атаманчук та Рафаеля Санасаряна прихильників більше серед чоловіків, аніж серед жінок.

Жінки активно підтримували на цих виборах партії Батьківщина, Наш край, Опозиційний блок, Самопоміч, Свобода. Чоловіки ж обирають Радикальну партію Олега Ляшка та Укроп.


Докладніше в розділі Яких політиків у Кіровограді більше підтримують жінки (ІНФОГРАФІКА) — Інформаційний портал Кіровоградщини - Гречка - Новини Кіровоград на сайті gre4ka.infдно з даними екзит-полу, що проводився організацією в день виборів, майже однакова кількість чоловіків і жінок підтримали лідерів мерських перегонів Андрія Райковича та Андрія Табалова. Водночас більше половини жінок-виборців проголосували за Артема Стрижакова та Сергія Михальонка. Натомість у Віти Атаманчук та Рафаеля Санасаряна прихильників більше серед чоловіків, аніж серед жінок.

Жінки активно підтримували на цих виборах партії Батьківщина, Наш край, Опозиційний блок, Самопоміч, Свобода. Чоловіки ж обирають Радикальну партію Олега Ляшка та Укроп.


Докладніше в розділі Яких політиків у Кіровограді більше підтримують жінки (ІНФОГРАФІКА) — Інформаційний портал Кіровоградщини - Гречка - Новини Кіровоград на сайті gre4ka.info

Якщо говорити про віковий розподіл виборців, то молодь голосувала переважно за партії УКРОП, Самопоміч та Радикальну партію. За партії "Наш край" та ВО "Свобода" голосують переважно люди літнього віку. Виборці середнього віку складають основу електорату БПП "Солідарність" та ВО "Батьківщина".


Якщо говорити про кандидатів на посаду міського голови, то молоді найбільше подобаються Андрій Табалов, Віта Атаманчук та Рафаель Санасарян. Основу електорату Артема Стрижакова складають люди похилого віку. Андрій Райкович - други за популярністю серед пенсіонерів кандидат, однак основну частину його виборців складають люди середнього віку. Молодь за останніх двох кандидатів практично не голосує.

Write a comment

Comments: 0