Стратегія Асоціації Полтичних Наук на 2021-2023 роки

За 2010-2020 роки АПН реалізувала значну кількість положень своєї стратегії. В той же час, Революція Гідності у 2013-2014 роках і напад Росії на Україну суттєво змінив як внутрішньополітичну ситуацію в Україні, так і у всьому світі.

 

Виходячи з нових викликів, АПН відкоригувала і свої мету, місію, цілі, завдання та напрямки діяльності. Щоб ефективно їх реалізувати, Правління АПН ухвалило рішення прийняти нову Стратегію організації на наступні 3 роки. Глобальна нестабільність, яка спостерігається і у світі, і в Україні, і на місцевому рівні, робить довгострокове планування для таких організацій, як АПН, недоцільним.

 

Візія АПН:

·         Громадяни залучені та впливають на розробку та впровадження політик на всіх рівнях

·         Влада та політичні партії в країні відповідальні, прозорі, відкриті, підзвітні, публічні та ефективні

·         В Україні функціонує вільний ринок

·         Україна – правова держава, працює судова реформа, правосуддя справедливе для всіх

·         Громадяни мають критичне мислення, не піддаються маніпуляціям, не сприймають популістичних ідей, відрізняють фейки, мають високий рівень політичної та правової свідомості

 

Метою діяльності Асоціації є сприяння підвищенню прозорості, ефективності та демократизації політичних процесів в Україні.

 

Місія АПН: Робимо політику відповідальною

 

Виконувати свою місію АПН буде шляхом реалізації таких завдань організації:

·             Просування проєвропейських реформ на місцевому рівні;

·             Протидія політичній корупції на національному та регіональному рівнях;

·             Політична освіта та просвіта населення;

·             Підтримка і розвиток місцевого самоврядування;

·             Участь в створенні регуляторних актів, оптимізація діяльності державних структур;

·             Проведення інформаційно-просвітницької роботи щодо євроінтеграції та співпраці з країнами ЄС.

 

Головні напрямки діяльності на 2021-2023 роки:

 

1.       Просування реформи політичних партій

За три роки АПН планує розробити, донести та про лобіювати прийняття законодавчих змін, які сприятимуть збільшенню прозорості та підзвітності політичних партій, зростанню внутрішньопартійної демократії, а також зменшенню рівня політичної корупції. Зміни полягатимуть у створенні єдиного реєстру політичних партій з детальною інформацією про кожну партійну організацію, у відкритості роботи їх керівних органів та у зміні моделі державного фінансування з нинішньої на фінансування за рахунок 1% від ПДФО кожним громадянином.

 

2.       Участь у діяльності реформаторської коаліції «Рада Експертів»

Коаліція «Рада Експертів» схвалила нову Дорожню карту реформ на наступні 5 років – до кінця каденції новообраних місцевих рад. АПН, як одна із найактивніших організацій коаліції, працюватиме над втіленням в життя підписаного Меморандуму з політиками.

 

3.       Спостереження за виборами (якщо вони відбудуться)

На найближчі 3 роки чергових виборів президента чи парламенту не планується, проте у разі оголошення позачергових, організація збирається організувати незалежне спостереження за виборчими процесами, з акцентом на прозорості висування кандидатів, затвердження передвиборчих програм та протидії політичній корупції.

 

4.       Проведення соціологічних та аналітичних досліджень

Для реалізації своїх цілей та завдань, АПН буде проводити соціологічні дослідження та аналіз політики.

 

5.       Проведення антикорупційних розслідувань

Для протидії політичній корупції на національному та місцевому рівнях, члени організації проводять антикорупційні розслідування і оприлюднюють їх у авторитетних виданнях.

 

6.       Підтримка Євроінтеграційних процесів.

Ознайомлення населення області з особливостями європейської інтеграції, інформування про перспективи та проблеми вступу України в ЄС.

 

7.       Політична освіта та просвіта

Проведення освітніх заходів (тренінгів, семінарів, конференцій) та інформаційно-просвітницьких кампаній для суб’єктів політичних процесів на тему політичних ідеологій, повноважень органів влади, розвитку критичного мислення, виборів, протидії корупції тощо.

 

8.       Аналіз внутрішньополітичної та зовнішньополітичної ситуації.

Підготовка аналітики з питань внутрішньої та зовнішньої політики, написання аналітичних матеріалів, проведення подіумних дискусій, обговорень, дебатів, круглих столів. Просування у публічних сферах ідей досягнення миру у війні з Росією шляхом перемоги України та контрольованої дезінтеграції Російської Федерації.