Річний звіт Асоціації Політичних Наук за 2018-й рік

У 2018-му році Асоціація Політичних Наук, окрім проектів, що стосувались місцевої демократії та протидії корупції, взялась за новий для себе напрямок - медичну та освітню реформи.

 

У 2018-му році АПН, спільно з ГО «Антикорупційний штаб», створили та наповнили базу даних інтерактивного інструменту «Приховані інтереси». Цей інструмент здатен суттєво полегшити життя журналістам-розслідувачам та антикорупційним активістам, адже здатен за кілька секунд аналізувати документи міської ради і виявляти, чиї інтереси в них лобіюються.

 

У 2018 році АПН, спільно з Центром політичних студій та аналітики «Ейдос», продовжила реалізацію проекту «Прозорі комунальні підприємства», в рамках якого діяльність комунальних підприємств Кропивниччини стала значно прозорішою. Так, завдяки роботі АПН, Кропивницькою міськрадою та Кіровоградською облрадою були прийняті рішення «Про порядок оприлюднення інформації про комунальні підприємства», після чого на сайтах цих органів місцевого самоврядування з’явилась відповідна інформація. Окрім того, ряд бюджетних установ було підключено до он-лайн платформи «Відкритий бюджет». Станом на сьогодні триває робота над створенням наглядових рад при комунальних підприємствах.

 

У 2018 році АПН, спільно із Українським незалежним центром політичних досліджень, реалізували проект «Електронні петиції. Кропивницький пілот», в ході якого вдалось запровадити практику ефективного використання інструменту «електронні петиції» активістами малих міст Кіровоградської області. Завдяки проекту було створено та успішно подано на розгляд місцевих рад десятки електронних петицій, частина яких була позитивно розглянута.

 

У 2018 році АПН розпочала реалізацію проектів, що сприяють ефективному впровадженню медичної реформи в Кіровоградській області. Так, завдяки проекту «Залучення громадськості до роботи в госпітальних радах: від відкритості до ефективності» вдалось ввести до всіх новостворених госпітальних рад Кіровоградської області представників громадських організацій, які сьогодні активно сприяють проведенню реформи в регіоні.

 

У 2018 році АПН також реалізувала проект "Медична реформа на Кіровоградщині: з перших кроків, разом з громадськістю до благополучних років", який передбачав забезпечення громадської участі в процесах впровадження медичної реформи в Кіровоградській області задля створення дійсно ефективної, якісної та доступної системи медичної допомоги на всіх територіях області.

 

У 2018 році ГО "Асоціація Політичних Наук", у рамках діяльності коаліції «Гроші партій під контролем», під егідою Громадської ради при НАЗК, проводила системний моніторинг та перевірку інформації, яка вказана у  фінансових звітах політичних партій.

Завдання АПН полягало в перевірці та фіксуванні достовірності інформації, що вказана в звітах політичних партій регіональних осередків. Аналітиками АПН було перевірено всі звіти всіх регіональних осередків політичних партій у Кіровоградській області та направлено відповідні заяви з виявленими порушеннями на адресу НАЗК.

 

У 2018 році АПН, спільно з ГО "Ексампей", продовжили вручення започаткованої у 2015 році щорічної Антипремію «Вата року», яка вручається діячам, внесок у антиукраїнську справу яких автортетне журі у складі відомих громадських діячів, науковців та журналістів Кропивницького визнало найбільшим. Цього року «нагороди» отримали ієрархи РПЦ, журналісти, викладачі, бізнесмени, заклади харчування тощо. Вручення антипремії створило широкий резонанс у суспільстві, тому з кожним роком спостерігається суттєве зменшення кількості антиукраїнських заяв чи дій в регіоні.

Фінансовий звіт

Надходження

252 690 грн. - Європейський Союз, Центр демократії та верховенства права, Український незалежний центр політичних досліджень, проект "Електронні петиції: Кровоградський пілот"

206 536 грн. - Європейський Союз, Міжнародний фонд «Відродження» та Інститут економічних досліджень та політичних консультацій, проект «Медична реформа на Кіровоградщині: з перших кроків, разом з громадськістю до благополучних років»

403 758 грн. – Пакт, проект «Залучення громадськості до роботи в госпітальних радах: від відкритості до ефективності»

 

 

Витрати

Заробітна плата

269 157 грн

 

Податки

101 382грн

 

Офісні витрати

72401

 

Консультанти

133450

 

Витрати на проведення заходів

263394

 

Друк

 

23200