Річний звіт Асоціації Політичних Наук за 2017-й рік

У 2017 році Асоціація Політичних Наук вийшла на новий рівень свого розвитку, започаткувавши одразу кілька ініціатив, паралельно продовжуючи втілювати в життя минулорічні ініціативи.

 

У 2017-му році АПН проводила антикорупційний моніторинг проектів рішень та рішень міської ради Кропивницького у рамках проекту "Кропивницька корупція під мікроскопом", який реалізовувася спільно з Центром політико-правових реформ. У рамках діяльності за проектом вдалось значно поліпшити якість проектів рішень Кропивницької міськради та міськвиконкому, зменшивши кількість корупційних ризиків у них, а також вдалось запобігти прийняттю кількох рішень, що могли б негативно вплинути на рівень прозорості міста.

 

У 2017-му, за ініціативи АПН, створена у 2016-му році «Рада експертів» реорганізувалась за зразком РПР у коаліцію громадських організацій, в рамках регіонального партнерства РПР. Голова АПН Дмитро Сінченко обраний співголовою «Ради експертів». За досить короткий час коаліції вдалось напрацювати свій власний програмний документ - Дорожню карту реформ Кропивниччини на 2017-2020 роки.

 

У 2017-му році Асоціація реалізувала адвокасі-кампанію за прийняття нової редакції статуту територіальної громади міста Кропивницький разом із додатками - положеннями про інструменти місцевої демократії. В результаті проведеної діяльності активісти АПН увійшли до складу робочої групи з розробки нової редакції статуту при міськраді, запропонували власний проект документу, який і був взятий за основу депутатами. Сьогодні проект рішення вже оприлюднений на офіційному сайті і чекає свого розгляду на сесії міськради.

 

У 2017-му році АПН продовжила координувати діяльність Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» в Кіровоградській області, започатковану у 2016-му, надаючи правоохоронним та антикорупційним органам заяви з приводу виявлених корупційних кейсів. За результатами розгляду цих кейсів було порушено кілька кримінальних справ (зокрема щодо діяльності пов’язаного з кропивницьким міським головою підприємством) та складено кілька адмінпротоколів.

 

У 2017-му АПН, спільно з Рухом захисту української мови та ВУТ «Просвіта», проводила мовний моніторинг закладів харчування, у ході якого було відвідано всі найпопулярніші заклади міста, проведено оцінку обслуговування на відповідність дотримання мовного законодавства, написано десятки скарг у книгах відгуків та пропозицій, а також на адресу Держпродспоживслужби, подано та виграно судовий позов про захист мовних прав споживача. За результатами моніторингу вдалось покращити якість обслуговування і дотримання мовних прав, а також розроблено та подано проект рішення на розгляд Кропивницької міськради, за який депутати успішно проголосували на початку 2018 року.

 

У 2017-му році АПН приєдналась до втілення проекту "Прозорі, фінансово здорові і конкурентоспроможні органи місцевого самоврядування в Україні" за підтримки Посольства США, у партнерстві із Міжнародним Центром Перспективних Досліджень. В рамках проекту було виявлено цілий ряд корупційних зловживань органів місцевої влади, про що було написано і опубліковано антикорупційні розслідування. На основі матеріалів журналістів було відкрито ряд кримінальних проваджень. Частину рекомендацій було враховано в роботі Кіровоградської обласної та Кропивницької міської рад.

 

У 2017 році АПН, спільно з Центром політичних студій та аналітики «Ейдос», розпочала реалізацію проекту «Прозорі комунальні підприємства», в рамках якого діяльність комунальних підприємств Кропивниччини стала значно прозорішою. Так, завдяки роботі АПН з місцевими депутатами, Кропивницькою міськрадою та Кіровоградською облрадою були напрацьовані рішення «Про порядок оприлюднення інформації про комунальні підприємства».

 

У 2017 році АПН, спільно із Українським незалежним центром політичних досліджень, розпочали реалізацію проекту «Електронні петиції. Кропивницький пілот», в ході якого планувалось запровадити практику ефективного використання інструменту «електронні петиції» активістами малих міст Кіровоградської області.

Фінансовий звіт

Загальна сума отриманих грантових коштів - 533 690 грн.

 

З них:

84000 - ПРООН (Територія Успіху) "Рекомендуємо демократію"

27000 - НЕД (Молода Черкащина) "Молодіжний активізм"

170000 - МАТРА "Кропивницька корупція під мікроскопом"

252690 - ЄвроСоюз (ЦЕДЕМ, УНЦПД) "Електронні петиції: Кровоградський пілот"

 

Загальна сума витрачених коштів - 281 000 грн (Проект "Електронні петиції фактично стартував в 2018 році)

 

З них: 

67968 - оплата праці за Договорами ЦПХ

47 232 - податки та збори з виплат за Договорами ЦПХ

45 000 - виплати за надані послуги ФОП

12000 - оренда приміщення

8000 - друк інформаційних матеріалів

4200 - канцелярія

2400 - обслуговування банківських рахунків

15000 - виплата гонорарів антикорупційним моніторам

79200 - проведення заходів за проектами