Річний звіт Асоціації Політичних Наук за 2016-й рік

2016-й рік виявився багатим на події та активності. АПН вдалось продовжити та довести до логічного завершення розпочаті у 2015-му році активності, і розпочати ряд нових ініціатив, які також принесли бажаний результат.

 

У 2016-му році АПН продовжувала адмініструвати діяльність Громадського руху "Антиреванш", яка зосередилась на реалізації останнього невиконаного завдання декомунізації міста Кіровограда. В рамках діяльності громадського руху громадськість міста домоглась проведення декомунізації та перейменування міста на нову українську назву - Кропивницький. Для досягнення цього результату активістами АПН, попри шалений спротив місцевих чиновників та проросійського лоббі, вдалось об'єднати зусилля з усіма прогресивними силами міста і проадвокатувати прийняття рішення про перейменування міста у Верховній Раді України. Це досягнення зробило діяльність "Антиреваншу" історією успіху, адже нова ініціатива громадськості всього лише за 9 місяців досягнула усіх поставлених цілей, спираючись виключно на місцевих волонтерів та пожертви небайдужих громадян.

 

У січні 2016-го АПН провела серію тренінгів з медіаграмотності для громадських активістів. Тренінги були проведені в рамках реалізації проекту "Програма медіаграмотності громадян" за підтримки глобального фонду миру та безпеки, Міністерства внутрішніх справ і міжнародної торгівлі Канади (DFATD Canada). 

 

У 2016-му році АПН реалізувала моніторинговий проект «Бюрократії-СТОП: моніторинг якості надання послуг у кіровоградських ЦНАП», в рамках якого дослідила роботу місцевого ЦНАПу і розробила пропозиції щодо покращення його роботи, які були взяті до уваги керівництвом ЦНАПу. Проект був профінансований завдяки міні-гранту ГО "Молода Черкащина" в рамках реалізації проекту «Просування молодіжного активізму в Центральній Україні», за фінансової підтримки National Endowment for Democracy. Метою було розширення неформальної мережі політично-активної молоді «Творці Майбутнього» та підвищення потенціалу членів мережі в політичній участі та впровадженні реформ.

 

У 2016-му АПН стала одним із ініціаторів створення Громадського партнерства «Рада експертів», в ході роботи якого було проадвокатовано прийняття нового регламенту міськради, що згодом був визнаний одним із найкращих в Україні, впровадження електронних петицій та ряд інших рішень, що зробили раду відкритішою. Рада експертів була створена як коаліція громадських активістів і здійснювала свою діяльність за рахунок власних ресурсів.

 

У 2016-му році АПН стала однією з організацій-засновниць Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем», і координувала діяльність ініціативи в Кіровоградській області, надавши правоохоронним та антикорупційним органам понад 30 корупційних кейсів, які нині розслідуються.

 

Активістами АПН протягом 2016 року було проведено та опубліковано 20 антикорупційних журналістських розслідувань. 

 

У 2016-му році було продовжено традицію щорічного вручення антипремій "Вата року" - за діяльність, спрямовану проти України. Цього року акція набула надзвичайно великого суспільного резонансу. Рішення громадського журі було озвучене у сесійному залі Кропивницької міської ради. Там же відбулось і вручення першої "відзнаки". Акцію підтримали всі авторитетні громадські діячі міста, її висвітлювали не лише регіональні, але і національні ЗМІ.

Фінансовий звіт АПН

ГО «Молода Черкащина»

18 000 грн.

2016

Реалізація проекту «Бюрократії – Стоп!», моніторинг роботи Кіровоградського ЦНАПу.

Всеукраїнський рух проти політичної корупції «Під контролем!»

45 000 грн.

2016

Координація діяльності Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем!» в Кіровоградській області

ГО «Міжнародний центр політичних досліджень» 

34 000 грн.

2016

Журналістські розслідування для Антикорупційоного порталу громадських розслідувань

ГО «Інтерньюз-Україна»

18 100 грн.

2016

Журналістські розслідування для мережі викривачів Corrupt UA

Проект «Програма медіаграмотності громадян»

3 500 грн.

2016

Проведення тренінгів з медіаграмотності в місті Кропивницький

Фонд Східна Європа

5 000 грн.

2016

Журналістські розслідування для конкурсу «Є-розслідування»

ГО «Молода Черкащина»

8 000 грн.

2016

Координація проекту «Творці майбутнього» в Кіровоградській області