Коаліції, партнерства, ініціативи, кампанії, рухи громадських організацій, до складу яких входить АПН

Всеукраїнський рух проти політичної корупції "Під контролем"

Всеукраїнський рух проти політичної корупції «Під контролем» стартував 12 травня 2016 року як об’єднання регіональних громадських організацій, які послідовно протягом останніх років боряться із корупцією у своїх регіонах.  Наразі у коаліцію входять більше 70 громадських організацій з усіх регіонів України.

Фігурантів політичної корупції визначають на основі п’яти критеріїв: прозорість та підзвітність, відкритість, наявність корупційних ризиків у роботі місцевої ради, політична корупція та конфлікт інтересів. На основі цих критеріїв також невдовзі з’явиться Індекс політичної корупції в органах місцевого самоврядування України.

У полі зору всеукраїнського руху «Під контролем» знаходиться близько 330 рад — міських, обласних та районних. За 1 місяць представники ініціативи виявили близько 100 випадків, які містять ймовірні ознаки політичної корупції. А це означає, що майже у кожній третій раді є посадовці, яких помітили у корупційних правопорушеннях.

Всеукраїнська коаліція "Прозорі ради"

Всеукраїнська коаліція “Прозорі Ради” була створена влітку 2015 року і наразі включає організації з 18 регіонів України.

Коаліція була створена для моніторингу органів місцевої влади.

 

Для ефективної реалізації своїх намірів ми, учасники Коаліції, беремо на себе зобов’язання:

- Здійснювати моніторинг органів місцевої влади та документів, які регламентують їхню діяльність, щодо впровадження ними у свою роботу норм нового антикорупційного законодавства.
- Готувати пропозиції та рекомендації щодо змін до регламентів.
- Провести адвокаційну кампанію направлену на імплементацію норм нового антикорупційного законодавства, враховуючи відповідні висновки та рекомендації шляхом внесення відповідних змін до регламентів органів місцевого самоврядування.
- Підписати від імені Коаліції Меморандум з політичними партіями та окремими кандидатами в депутати, які братимуть участь у місцевих виборах в жовтні 2015 року. Меморандум передбачає, що за умови проходження до місцевих рад політичні партії зобов’язуються підтримувати антикорупційні норми у нових регламентах.
- Адвокатувати впровадження нового антикорупційного законодавства в роботі новообраних органів місцевого самоврядування”.

Нижче ви можете скачати заяву на вступ до коаліції.

Реанімаційний Пакет Реформ

Реанімаційний Пакет Реформ – є громадською платформою, яка об’єднує провідні неурядові організації і експертів з усієї України та виконує функції координаційного центру з розробки та реалізації ключових реформ в Україні.

Ми бачимо свою місію в об’єднанні у просуванні реформ з метою розбудови незалежної, демократичної, правової, сильної та авторитетної української держави із заможним суспільством і рівними можливостями кожної особи на розвиток і самореалізацію.

Наша стратегічна мета – реалізувати ключові реформи, які приведуть до утвердження відкритого суспільства, підзвітності влади суспільству, нових відносин між громадянином і державою, безпеки і добробуту українського народу.

Коаліція громадських організацій "Рада експертів"

Коаліція громадських організацій Кропивниччини "Рада експертів" - добровільне об'єднання активних громадян міста Кропивницького та Кіровоградської області для координації дій з моніторингу діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування; Аналізу, систематизації інформації, напрацювання рекомендацій, проектів рішень; Проведення адвокасі кампаній щодо впровадження пропонованих змін.

 

До складу коаліції входять 22 громадські організації. У складі "РЕ" діють одинадцять експертних груп, які виробляють свої рекомендації для органів влади та місцевого самоврядування Кропивниччини. Загальними зборами коаліції РЕ було прийнято Дорожню карту реформ Кропивниччини, яку організації, що входять до складу коаліції, системно втілюють в життя.

Всеукраїнська ініціатива "За мирний протест!"

Всеукраїнська ініціатива «За мирний протест!» розпочала свою діяльність з 2011 року. ГО "Асоціація Політичних Наук" була однією із 27 організацій-засновників.

 

Основна мета Ініціативи – захист свободи мирних зібрань в Україні. Протягом 2011 – 2013 рр. Ініціатива працювала над реформуванням законодавчої сфери даного права, захищала права активістів на свободу зібрань у суді, займалась інформаційною кампанією та просвітництвом, розбудовувала власну мережу в регіонах зі 148 організацій та 24 координаторів, налагоджувала мости між місцевою владою і громадськими активістами, простими громадянами.

 

На сьогодні ситуація з мирними зібраннями в Україна набула нових викликів, які необхідно вирішувати. Асоціація Політичних Наук вже протягом кількох років здійснює моніторинг дотримання свободи зібрань в Україні.

Громадянське партнерство «За відкритість майнових декларацій публічних службовців України»

Стиль життя значної частини державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування першої та другої категорій суперечить зазначеним ними відомостям у деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік.

Тому 19 червня 2013 року Коаліція громадських організацій «За доброчесну публічну службу» презентувала у Верховній Раді України інноваційну методику комплексного аналізу соціальних мереж публічних посадовців, а 20 червня Transparency International Україна оголосила про старт Національної моніторингової кампанії «Майнові декларації без декорацій».

В рамках національного моніторингу буде досліджено відповідність декларацій публічних службовців високого рівня їх реальному стилю життя. Очікується, що вибірку громадського моніторингу складуть чиновники високого рівня із усіх 25 регіонів України (керівники обласних адміністрацій і їх заступники, мери обласних центрів та їх заступники), а також керівники та їх заступники усіх 25 міністерств і центральних відомств. У цілому моніторингу буде піддано близько 400 декларацій службовців високого рангу регіональної і центральної влади.

Громадський рух "ЧЕСНО!"

Що таке ЧЕСНО?

ЧЕСНО – це громадський рух, започаткований групою активістів спільно з представниками партнерства «Новий Громадянин» рівно за рік до чергових парламентських виборів в Україні.

Рух є відкритою платформою для приєднання громадських організацій та індивідуальних учасників.

Рух не підтримує жодного політика чи політичну силу.

Партнерство "Новий Громадянин"

Партнерство "Новий Громадянин" – успішна політично незаангажована громадська ініціатива, мета якої – посилення впливу на суспільні та політичні процеси в Україні, пошук нових механізмів тиску і контролю на владу.

“Новий Громадянин” існує як мережева, децентралізована громадянська платформа, дієвий майданчик для координації дій та реалізації громадських ініціатив, координацією діяльності якої займався ГО “Центр UA”. Місія кампанії – творення самоорганізованого суспільства активних громадян. Партнерство утворилося 25 листопада 2009 року напередодні президентських виборів. Голова АПН Дмитро Сінченко був одним із 15 засновників Громадської кампанії.

Учасниками кампанії є понад півсотні незалежних громадських організацій, які захищають права людини, обстоюють свободу слова, займаються моніторингом, досліджують актуальні питання державної політики, вирішують проблеми місцевого самоврядування, дбають про довкілля та здоров’я, допомагають молоді тощо.

Партнерство здійснює свою діяльність на основі добровільності, рівноправності її учасників, самоврядування та відкритості. Спілкування учасників здійснюється через регулярні зустрічі та використання ресурсу Googlegroup. «Новий Громадянин» – ініціатива відкрита для приєднання нових учасників.

Громадянська Асамблея України

Громадянська Асамблея України є ініціативою провідних громадських організацій України, спрямованою на створення національного та регіональних майданчиків для дискусії та консолідації представників громадянських об’єднань щодо стратегічних проблем українського суспільства.

На сьогодні ГАУ – найбільша в Україні мережа, яка об’єднує понад 400 громадських організацій з усіх регіонів. ГАУ від дня заснування навесні 2007 року провела десятки круглих столів, дискусій та конференцій в усіх областях, а також реалізовує третє зібрання Асамблеї – загальнонаціональної конференції представників громадянського суспільства з усієї України.

ГАУ діє за принципом  ініціативи знизу – «grassroots activity». Регіональні обговорення формують пріоритети та порядок денний Асамблеї. Резолюції, які ухвалюються за підсумками загальнонаціонального зібрання, є спільним документом представників громадянського суспільства з усіх регіонів, який узагальнює експертні оцінки та позиції.

Всеукраїнська ініціатива "Рух Державотворців"

Рух Державотворців це:

 

Група однодумців, об'єднаних бажанням створити нову систему державної влади в Україні та втілити її в життя.

Рух не сповідує жодної класичної політичної ідеології та не підпорядковується жодній існуючій політичній партії.

Рух не є громадською організацією, а тому не має фіксованого членства та юридичної адреси.

 

Завданням Руху є створення держави, заснованої на приципах відкритості та відповідальності.

Рух провадить свою діяльність, використовуючи усі сучасні методи комунікацій - соціальні мережі, скайп, мобільний зв'язок, реальні зустрічі.

Головною формою роботи Руху є самоорганізація та ініціатива. Активісти Руху самі пропонують свої напрацювання та ідеї і поширюють спільні напрацювання.

 

ГО "Асоціація Політичних Наук" здійснює адміністрування роботи ініціативи на національному рівні.