Прозорі ради 2015

Про проект

Метою проекту є підвищити рівень прозорості та підзвітності місцевих органів влади у 5 областях України, що призведе до зменшення корупційних ризиків в їх роботі та забезпечить реалізацію прав громадян на контроль влади.

Завдання:

- Створити на конкурсній основі коаліцію громадських організацій, які на місцевому рівні у 5 областях здійснюватимуть аналіз регламентів та втілюватимуть адвокаційну кампанію за відповідність регламентів антикорупційному законодавству.
- У співпраці з експертами РПР та Руху «Чесно» навчити громадських активістів, учасників коаліції, які здійснватимуть адвокаційну кампанію.
- У співпраці з експертами Реанімаційного Пакету Реформ розробити методику оцінки відповідності регламентів органів місцевого самоврядування вимогам нового антикорупційного законодавства України.
- Здійснити моніторинг протягом 12 місяців 40 органів місцевої влади, щодо впровадження ними у свою роботу та документи, які регламентують їхню діяльність, норм нового антикорупційного законодавства.
- Узагальнити пропозицій та рекомендацій, щодо змін до регламентів.
- У співпраці з експертами Реанімаційного Пакету Реформ провести адвоаційну кампанію направлену на імплементацію у регламенти органів місцевого самоврядування 5 областей норм нового антикорупційного законодавства, враховуючи відповідні висновки та рекомендації.
- Підписати від імені Коаліції та Руху «Чесно» Меморандум з політичними партіями та окремими кандидатами в депутати, які братимуть участь у місцевих виборах в жовтні 2015 року. Меморандум передбачає, що за умови проходження до місцевих рад політичні партії зобов’язуються підтримувати антикорупційні норми у нових регламентах.
- Адвокатувати впровадження нового антикорупційного законодавства в роботі новообраних органів місцевого самоврядування у 5 областях.
- Регулярно інформувати через центральні та місцеві ЗМІ громадськість про перебіг адвокаційної кампанії.

Методологія

Внаслідок того, що нормативно-правові акти органів місцевого самоврядування (зокрема, регламенти місцевих рад, виконавчих комітетів, статути територіальних громад тощо) не приведені у відповідність до прийнятих нових законодавчих актів, органи місцевої влади залишаються закритими та непрозорими для громадськості. Недосконало прописані процедури: оприлюднення нормативних документів, порядок звітування чиновників про свою роботу, відображення в документах принципів державних політик, зокрема, гендерної – ускладнює здійснення громадського контролю за діями чиновників. Результатом цього є гальмування здійснення антикорупційних реформ і незмінно високий рівень корупції на місцевому рівні.

Центр політичних студій та аналітики розробив методологію, яка допмагає прослідкувати прогрес органів місцевого самоврядування у приведенні нормативно-правових документів до стандартів чинного законодавства.

Моніторинг та оцінювання нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування базується на наступних принципах:

  • об’єктивності;
  • системності;
  • логічності;
  • структурованості;
  • публічності

 


Щоб безкоштовно скачати методологію, натисніть кнопку нижче

nipka1

Коаліція

 

Угода про створення коаліції «Прозорі ради»

“Ми, Громадська організація «Об’єднання «Центр політичних студій та аналітики», Пущенко Павло Михайлович – Голова Чернігівської міської молодіжної громадської організації «Освітній центр „Ініціатива”, Старченко Сергій Володимирович – Заступник голови Чернігівської обласної громадської організації “Центр політичних студій та аналітики”, Кицюк Максим Васильович – Голова Правління громадської організації “Центр “Антикорупційна Платформа”, Зелінська Христина Сергіївна – Регіональний координатор Української Асоціації Студентського Самоврядування в Івано-Франківській області, Тихонова Дарія Володимирівна – Голова ГО «Центр громадської активності «РЕЗУЛЬТАТ», Регеша Олена Валеріївна – Заступник директора Регіонального ресурсно-інформаційного центру “Громади Вінниччини”, Храпський Ярослав Дмитрович – Заступник Голови Всеукраїнської громадської молодіжної організації «Європейська молодь України», Агентаєва Вікторія Володимирівна – Молодіжний мер м. Запоріжжя, Колотвін Павло Олександрович – Керівник проектів Інституту Політичної Інформації, Гудь Світлана Петрівна – Голова правління ГО «регіональний аналітичний центр,

З метою втілення в життя найкращих світових практик в сфері місцевого самоврядування,

Керуючись положеннями чинного законодавства та Конституцією України,

Зважаючи на значимість ролі органів місцевого самоврядування в економічному та політичному житті країни в рамках впровадження децентралізації,

Беручи до уваги проведення активної всеукраїнської кампанії із запобігання корупції на всіх рівнях органів влади,

ВИРІШИЛИ

створити Коаліцію громадських організацій, органів влади та активних громадян «Прозорі ради».

Для ефективної реалізації своїх намірів ми, учасники Коаліції, беремо на себе зобов’язання:

  • Здійснювати моніторинг органів місцевої влади та документів, які регламентують їхню діяльність, щодо впровадження ними у свою роботу норм нового антикорупційного законодавства.
  • Готувати пропозиції та рекомендації щодо змін до регламентів.
  • Провести адвокаційну кампанію направлену на імплементацію норм нового антикорупційного законодавства, враховуючи відповідні висновки та рекомендації шляхом внесення відповідних змін до регламентів органів місцевого самоврядування.
  • Підписати від імені Коаліції Меморандум з політичними партіями та окремими кандидатами в депутати, які братимуть участь у місцевих виборах в жовтні 2015 року. Меморандум передбачає, що за умови проходження до місцевих рад політичні партії зобов’язуються підтримувати антикорупційні норми у нових регламентах.
  • Адвокатувати впровадження нового антикорупційного законодавства в роботі новообраних органів місцевого самоврядування”.

Нижче ви можете скачати заяву на вступ до коаліції.

nipka1