Модуль "Е-дата"

Центр «Ейдос» розробив програмне забезпечення «Відкритий бюджет» для підвищення прозорості використання бюджетних коштів. Програмне забезпечення дозволяє розмістити на будь якому сайті інформацію про транзакції розпорядників бюджетних коштів.

Нижче короткий опис механіки його роботи на прикладі школи в м. Києві.

Крок №1 – зайшовши на сайт www.openbudget.in.ua потрібно обрати м. Київ та вибрати модуль портал публічних фінансів.

 

Крок № 2 – в полі пошуку – потрібно ввести або назву школи, або її код ЄДРПОУ. Обрати одну з шкіл, наприклад, школу № 277. У відповідь програма надає витяг з порталу Міністерства фінансів про транзакції здійснені обраним розпорядником бюджетних коштів та автоматично виведе 10 найбільших отримувачів. Якщо клікнути на отримувача програма відсортує транзакції від обраного розпорядника до обраного отримувача.

 

Крок №3 Унікальною особливістю даного програмного забезпечення є те, що візуалізацію видатків кожен бажаючий може розмістити на будь-якому сайті в декілька кліків. Для цього потрібно по обраній школі згенерувати код роботи модулю – через натискання кнопки «Отримати код». Скопійований таким чином код можна вставити в будь який сайт простим вставлянням (Control +V). Після чого весь функціонал буде доступний на сторінці куди був скопійований код.

 

Модуль дозволяє проводити фільтрацію, за 10 найбільшими отримувачами коштів, датою, призначенням, платежу, отримувачами та сумою транзакції.

На сайт школи також віддається можливість експорту даних в форматі csv (який можна відкрити через MS Excel).

Зліва знаходить фільтр який дозволяє здійснити сортування поля призначення платежу за типовими групами товарів та послуг.

Сам код виглядає наступним чином:

<iframe allowfullscreen="allowfullscreen" class="embed-responsive-item" frameborder="0" mozallowfullscreen="true" src="https://openbudget.in.ua/modules/classifier/search_data/55a809316b61730709596600?locale=uk" style="width: 100%; height: 50vh;" webkitallowfullscreen="true"></iframe>

 

Зразок відображення на сайті модулю можна побачити за посиланням:

https://openbudget.in.ua/news/5a0d5e072f212019f8000000?locale=uk

 

 

 

[1] www.eidos.org.ua

[2] www.openbudget.in.ua

[3] www.spending.gov.ua