Перший загальноміський Екзит-пол 2015

25 жовтня 2015 року, у день місцевих виборів, Громадська організація «Асоціація Політичних Наук» провела Кіровоградський екзит-пол’2015. Асоціація здійснювала управління проектом, фінансовий і медійний менеджмент екзит-полу, опитування виборців, наукове керівництво, розробку вибірки та координацію робіт з опитування.

 

Вибірка. Генеральна сукупність екзит-полу – виборці, які проголосували на виборчих дільницях на території міста Кіровограда (крім спеціальних дільниць – лікарні, тюрми, військові частини, закордонні дільниці). Вибірка була репрезентативною  для Кіровограда в цілому.

 

Вибірка є двоступеневою кластерною, на першій ступені – з кожного округу пропорційно кількості дільниць у цьому окрузі відбираються виборчі дільниці з рівною ймовірністю, на другій ступені  – проводиться систематичний (покроковий відбір) виборців на виборчій дільниці. Використовувався постійний крок відбору протягом дня проведення виборів.

 

Результати опитування були представлені в загальнонаціональному масштабі та в самому місті Кіровограді.

 

Обсяг вибірки – 4613 респондентів. Середня кількість опитаних на кожній дільниці – приблизно 232. Кількість інтерв’юерів – на кожній виборчій дільниці працювало по одній особі, усього було задіяно 20 інтерв'юерів, які пройшли спеціальне навчання.

 

Похибка вибірки – статистична  похибка вибірки з врахуванням дизайн-ефекту не перевищує 1.3%, але є ще систематичні похибки, які залежать від різних факторів. Виходячи з досвіду попередніх екзит-полів, що були проведені за такою самою методологією, ми припускали, що помилка вибірки не перевищить 2.5% для лідерів і буде в межах 0.5–1% для інших кандидатів.

 

Метод збору даних і опитувальник – застосовувалася методика прямого запитання – «Скажіть, за кого Ви проголосували?» Крім цього, анкета містила запитання про стать, вікову групу, мову спілкування.

 

Головна мета проекту – забезпечити ефективний громадський контроль за чесністю виборчої процедури, а також отримати інформацію про соціально-демографічну структуру електорату.

новини по темі проекту: