Кропивницька корупція під мікроскопом

П`ятирічний досвід спостереження за діяльністю органів місцевого самоврядування міста Кропивницький дає підстави стверджувати, що основною причиною неефективного управління містом, одного з найнижчих в Україні рівнів життя є низька правова культура місцевих чиновників та неналежна якість локального законодавства. На жаль, рішення міської ради та виконкому Кропивницького і порядок їх прийняття часто порушують закон та містять значну кількість корупційних ризиків, які перекочовують зі старої редакції документа в нову, блокуючи проведення реформ на місцевому рівні.

 

За останній рік активістами «Асоціації Політиних Наук» (в подальшому «АПН)» було проведено масштабну діяльність у сфері протидії та боротьби з корупцією різних рівнів.

 

На даний час у Кіровоградськый міській раді (далі КМР ) діє регламент, основою якого хоч і став документ, розроблений активістами АПН, та який все ж містить пролобійовані депутатами норми з прямими корупційними ризиками. Крім того, Статут територіальної громади, який визначає можливі механізми впливу та контролю жителів міста за владою, занадто застарілий (Закон «Про місцеве самоврядування України» з моменту його прийняття змінювався 76 раз, натомість наш Статут залишається у тій же редакції і є нереальним до застосування. Місцева влада діє за негласними вказівками та домовленностями, незважаючи на закон.

 

Це підтверджується, наприклад, визнанням Уповноваженим Верховної Ради з прав людини незаконними усіх (261) рішень, прийнятих на 3 сесійних засіданнях  міськради, рішеннями виконкому та матеріалами журналістських розслідувань, що ілюструють фінансування приватних структур (без проведення тендерів) з року в рік без необхідного їх звітування, з наданням послуг чи товарів за явно завищеними цінами. Крім того, очільники комунальних підприємств, чия діяльність повністю фінансується з міського бюджету, звикли до безконтрольності та вседозволеності, що призводить до банального розбазарювання наданих коштів.

 

Ситуація ускладнюється тим, що правоохоронні, контролюючі та судові органи пов’язані між собою, а тому виконувати покладені на них функції просто не здатні. Підтвердженням цього є з десяток проваджень, розпочатих за ініціативою «АПН», але їх результатом  є банальна відписка, хоча в особистій розмові їх співробітники визнають наявність і доведеність факту правопорушення. А при низькій правовій культурі населення реалізація розпочатих державою реформ є неможливою.

 

Проект спрямований на пошук, виявлення корупційних ризиків у локальному законодавстві та фактів з ознаками корупційних діянь  у правозастосовчій діяльності, напрацювання рекомендацій з метою усунення корупційних ризиків, вчинення дій з метою притягнення до відповідальності винних осіб, та проведення адвокасі-кампаній з метою ліквідації корупційних схем в роботі органів місцевого самоврядування.

 

Для реалізації поставлених завдань передбачається проведення системного моніторингу проектів рішень міськради, міського голови та виконкому Кропивницького, прийнятих рішень даних органів, зокрема: Статуту, регламентів, бюджету, цільових програм, нормативно-правових та індивідуальних актів; громадської експертизи з метою виявлення корупційних ризиків та фактів, що свідчать про корупційні діяння; адвокаційних кампаній з метою усунення корупційних ризиків та фактів корупції; написання звернень і запитів до компетентних органів, з метою напрацювання рекомендацій та викорінення корупції в діяльності влади Кропивницького; журналістських розслідувань та оприлюднення їх результатів у ЗМІ; проведення круглих столів, робочих зустрічей та тренінгів за участі представників громадського сектору та влади.

 

В результаті реалізації проекту будуть виявлені стандартні схеми вчинення корупційних дій у нашому місті, сфери суспільних відносин, які найбільше страждають від корупції, напрацьовані механізми боротьби з корупцією у кожній з цих сфер.

донори та партнери:


новини за темою проекту:

Активісти досліджуватимуть кропивницьку корупцію «під мікроскопом»

Антикорупційних моніторів навчали у Кропивницькому

Антикорупційний моніторинг АПН виявив корупційні ризики у 7-ми проектах рішень, які є у порядку денному сесії міськради

Не голосуйте за проект рішення № 964/1!

На Кропивниччині відбувся антикорупційний тімбілдінг

Антикорупційний моніторинг триває

Звернення антикорупційної групи коаліції "Рада Експертів"

Аналітики АПН підбили підсумки вересневого антикорупційного моніторингу

АПН закликає Кіровоградську облраду не обмежувати права громадян

Обласна рада не прийняла нові зміни до регламенту

Халатність чи земельний дерибан? Ось у чому питання…

21.11.2017 - «Асоціація Політичних Наук» відзначить тих, хто зробив внесок у відкритість органів влади та боротьбу з корупцією

23.11.2017 - Підсумки антикорупційного моніторингу АПН у Кропивницькому