Дорожня Карта Реформ Кропивницького

Визначення проблеми

На Кропивниччині діє багато громадських об’єднань і рухів. Вони активно працюють над виявленням корупції, здійснюють моніторинг діяльності органів місцевого самоврядування, допомогають незахищеним верствам населення, захищають права громадян та налагоджують зв’язки між владою, громадськістю та ЗМІ. Однак їхню діяльність важко назвати системною. Найчастіше, їхня боротьба полягає у мінімізації наслідків проблем, а не ліквідації першопричин.

 

Громадськість не має власного порядку денного для імплементації реформ на місцевому рівні, через що робота є часто хаотичною та незлагодженою. Місцева влада ігнорує ініціативи активних членів громадських організацій та не дослухається до зауважень експертів. Також стає все складніше залучити жителів міста до прийняття важливих для громади рішень.

 

Реалізація проекту шляхом втілення пунктів ДКР є шляхом до вирішення цілої низки проблем, які існують в нашому регіоні. Кожне з питань має свою цільову аудиторію і впливає на різні сфери. Однак, комлексний підхід до цих питань, як частин Дорожньої Карти Реформ, в рамках проекту стає каталізатором до системного виконання всієї ДКР, що сприяє підвищенню рівня благоустрою міста, підвищенню інвестиційної привабливості, підвищенню якості місцевої політики та послуг з боку місцевого самоврядування, зниженню корупційних ризиків з боку місцевих чиновників, зростанню рівня залучення громадян та розвитку громадянського суспільства в регіоні. При цьому, враховуючи обсяг цільової аудиторії проекту, гендерна залученість як чоловіків так і жінок буде фактично однаковою у відповідності до населення регіону, а поставлені цілі відображають інтереси всіх без виключення соціальних та вікових груп.

Бенефіціарами проекту є:

-          Громада міста, яка отримає додаткові можливості та інструменти впливу на владу задля просування важливих для неї питань;

-          Громадські організації та активісти – зростає їх вплив на розвиток поточної ситуації в місті, посилюється координація спільних дій, а також підвищується інституційна спроможність.

-          Експертне середовище - залучення експертів до написання проектів рішень та місцевих програм покращить якість місцевої політики та дозволить вивести експертне середовище на рівень процесів управління містом.

-          Органи місцевого самоврядування - внаслідок реалізації проекту отримують підвищення рівня залучення населення до процесу розробки та впровадження місцевих політик, співпрацю з громадським сектором та експертним середовищем. Зросте рівень взаємної комунікації, довіри до ОМС та покращиться якість надання послуг ОМС у відповідності до потреб їх цільової аудиторії.

Мета та завдання проекту

Мета проекту полягає у формуванні шляхів вирішення актуальних для громади проблем та адвокатування напрацьованих рішень, шляхом синергії зусиль громадськості міста Кропивницький та експертного середовища, що дозволить запровадити нові, для Українських громад локального рівня, підходи у розвитку місцевого самоврядування.

 

Основним завданням проекту є реалізація пунктів ДКР на 2018 – 2019 рр шляхом:

  • Розвитку коаліції громадських організацій «Рада Експертів» в якості нової інституції
  • Подолання пасивності громадян через їх активне залучення до процесів місцевого самоврядування та роботи експертних груп «РЕ», заходів, які проводитимуться у рамках проекту, тощо.
  • Вирішення актуальних для громади проблем шляхом розробки нормативно-правових рішень та їхнього адвокатування

Інформація про партнерів проекту

Партнерськими організаціями є 22 організації-учасниці РЕ, які входять до складу коаліції громадських організацій «Рада Експертів». Їхня роль полягає у роботі в рамках експертних груп та підтримці публічних заяв та заходів коаліції.

Окремо участь у проекті підтвердили та взяли на себе частину роботи: ГО «Асоціація Політичних Наук», ГО «Народний контроль Кіровоградщини», Кропивницька обласна філія ВО «Рух захисту української мови», Центр української політики «Ексампей», Кіровоградське відділення ВУТ «Просвіта», Центр медіарозслідувань «Прозоро»,  БФ «Кіровоград Волонтерський», ГО «Територія успіху», ГО «Волонтерське обєднання учасників Майдану та бойових дій», ГО «Спільна дія», БФ «Звільнені».

Досвід, людські, експертні та інформаційні ресурси кожної з організацій вдало доповнюють одна одну і створюють синергію, що посилює будь-які дії в межах проекту. Зокрема:

ГО «Прес-клуб реформ», як організація, що має найбільший досвід адміністрування грантів та найбільшу грантову історію, виконуватиме роль адміністратора гранту.

ГО «Асоціація Політичних Наук» (член коаліцій «Прозорі ради», «Під контролем», «За мирний протест» тощо), як організація, що має найбільший досвід з розробки проектів нормативно-правових актів, їх адвокації та лобіювання, відповідатиме за адвокасі-кампанії (експертами АПН було розроблено та проадвокатовано Регламент міської ради, Статут територіальної громади міста Кропивницького, Положення про депутатські комісії, про електронні петиції, про помічників депутатів, про інструменти місцевої демократії, про оприлюднення інформації про комунальні підприємства, і багато інших рішень як обласної, так і міських та районних рад області).

ГО «Центр медіарозслідувань «Прозоро», як організація, що спеціалізується на моніторингу закупівель та протидії корупції, відповідатиме за моніторингові розділи проекту.

донори та партнери