МОНІТОРИНГ ДЕКЛАРАЦІЙ

За законом усі державні службовці України зобов’язані до 1 квітня кожного року оприлюднювати свої декларації з переліком прибутків, майна та одноразових витрат, що перевищують 80 тисяч грн. Але жодної відповідальності за неправдивість поданої інформації не було передбачено.  Більше того, опубліковані майнові декларації службовців лишалися недоступними для широкого загалу.

 

Саме тому, близько 40 громадських організацій, журналістських агенцій та індивідуальних розслідувачів з усієї України об’єдналися в Громадянське партнерство «За відкритість майнових декларацій публічних службовців України», та під керівництвом Transparency International Україна взялися проконтролювати виконання закону. В Кіровоградській області проект координувала КОО "Асоціація Політичних Наук".

 

Старт кампанії відбувся 20 червня, вона тривала до квітня 2014 року. Перевірці підлягав стиль життя високопосадовців місцевого та центрального рівня, міністрів, голів обласних державних адміністрацій, міських голів обласних центрів, а також усіх їхніх заступників.

 

Будули перевірені 5 компонентів стилю життя – офіційні доходи службовця, його хобі, подорожі та відпустки, навчання службовця та членів його сім’ї, власність: рухоме й нерухоме майно.

Результати Національного моніторингу були оприлюднені на сайті www.anticorruption.in.ua. У вересні 2013 року тут були доступні перші результати моніторингу. 

 

За підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні (Програма МАТРА), Європейського Союзу, Представництва Фонду Фрідріха Науманна в Україні, проекту «Об’єднуємося заради реформ (UNITER)», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Download
Презентація "Декларації без декорацій"
Презентація дослідження результатів проведення аудиту стилю життя високопосадовців в рамках кампанії "Декларації без декорацій" відбулась 29 травня 2014 р. у Кіровограді.
DCECRP декларації без декорацій 2014_280
Adobe Acrobat Document 3.1 MB

донори та партнери:

новини по темі проекту